Wypocznij w Wisełce i poznaj uroki Wolińskiego Parku Narodowego

Teren należący do wyspy Wolin to w większości Woliński Park Narodowy, który stanowi niebywałą atrakcję dla rodzin z dziećmi, młodzieży, właścicieli czworonogów czy dorosłych, spragnionych wypoczynku. Należy do województwa zachodniopomorskiego, a jego granice stykają się z obrzeżem wioski, która jest idealnym miejscem do nocnych postojów. Kwaterując się w bazie noclegowej Wisełki bez przerwy pozostaje się w centrum szlaków pieszych, a jednocześnie z dala od zgiełku większych kurortów.

To, co do zaoferowania ma Woliński Park Narodowy, to przede wszystkim jeden z piękniejszych widoków na wybrzeża klifowe. Zadbane lasy bukowe zadbają o czyste, leśne powietrze, stwarzając klimat przyjemny dla organizmu. Nie zabraknie także zabytków i atrakcyjnych miejsc. Czeka tam bowiem ciekawy pejzaż na Morze Bałtyckie oraz wyspiarska delta rzeki Świny, a także zagroda pokazowa żubrów, w której przyjrzeć się można z bliska tym niezwykłym zwierzętom. Do zwiedzenia zachęca również Centrum Edukacyjno-Muzealne, które mając w swojej ofercie pięć sal wystawienniczych przybliży historię Wolińskiego Park Narodowego oraz jego darów, składających się na interesującą przyrodę.

Miejscem szczególnie wartym odwiedzenia oraz zachwalanym przez turystów jest Jezioro Turkusowe, które stanowiło niegdyś miejsce wydobywania kredy. Atutem jeziora są występujące na nim zjawiska, które wywołane rozszczepianiem światła oraz kredowego podłoża sprawiają, iż kolor wody nabiera ciekawy odcień turkusowej barwy. To widok, który poruszy, zwłaszcza gdy zobaczy się go po raz pierwszy.

Na swój czas czekają także liczne punkty widokowe, z których będzie okazja zaobserwować najbardziej wartościowe pejzaże. Będzie to możliwe po wdrapaniu się na Kawczą Górę lub Wzgórze Gosań. Woliński Park Narodowy jako jeden z nielicznych w Polsce jest miejscem zamieszkania rzadkich gatunków zwierząt. Spacerując po jego licznych szlakach spotkać można różnorodne odmiany traszki oraz ropuchy. Zamieszkuje tu także piękny jelonek rogacz – niewielki chrząszcz w ogromnym porożem. Istnieje szansa zobaczenia pazia królowej – pięknego motyla znajdującego się pod ochroną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>