Wiślana skocznia narciarska i Zwardoń

Wielu z nas planując urlop, przeszukuje strony internetowe w poszukiwaniu zabytków wartych odwiedzenia. Nie ma się czemu dziwić. Obmyślając wypoczynek, staramy się jak najlepiej go wykorzystać. Można by rzec, że nie chcemy potem narzekać na brak potencjalnych rozrywek. Problem pojawia się jednak w momencie, w którym nadmiernie skupiamy się na architekturze sakralnej. Oczywiście kościoły, katedry czy bazyliki są miejscami niewątpliwie imponującymi, na naszych mapach możemy znaleźć wiele budowli, które, mimo że są tworami typowo świeckimi, warte są uwagi. Zaciekawieni? Dzisiejszy tekst poświęcony będzie więc budowli nowej, a więc i nowoczesnej, ponieważ i ona ma wiele do zaoferowania.

Aby zachęcić Was w niekonwencjonalny sposób do odwiedzania takich miejsc jako przykład wybraliśmy skocznię narciarską w Wiśle Malince, którą zna chyba każdy Polak. Pytanie jest jednak następujące, ilu z nas było tutaj, aby ją zobaczyć? No właśnie, znamy wiele ciekawych miejsc, choć nigdy nie udało nam się zmobilizować, aby przyjechać tutaj, na południe Polski i popodziwiać ten zniewalający obiekt. Aby jeszcze bardziej was zachęcić pora na mały wykład historyczny.

Pierwsza skocznia w tym miejscu datowana jest na pierwszą połowę dwudziestego wieku, a mianowicie na rok tysiąc dziewięćset trzydziesty trzeci. Była to wtedy konstrukcja drewniana, którą na długo po drugiej wojnie światowej podano wpierw modernizacji, aby później w jej miejscu wybudować obiekt nowoczesny, spełniający wszelkie międzynarodowe ustalenia. Co ciekawe to właśnie na tym obiekcie rozgrywane są najważniejsze polskie zawody narciarskie, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Na szczęście obiekt ten może być sztucznie naśnieżany, więc żadne zawirowania pogodowe nie są mu straszne.

Oczywiście będąc tutaj na wakacjach, nie można zapomnieć o noclegu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie czegoś w okolicznym Zwardoniu, który posiada naprawdę rozbudowaną i zmodernizowaną bazę noclegową (noclegi Zwardoń), która sprosta wymaganiom przybywających do niej gości. Reasumując, skocznia narciarska w Wiśle Malince jest nowoczesnym obiektem sportowym, który czynnie wykorzystywany jest przez polską kadrę do przygotowań do oficjalnych zawodów. Dodatkowo odbywają się na niej turnieje narciarskie o naprawdę imponującej randze światowej, do których zaliczyć można Puchar Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>