Urlop dla aktywnych w Bukowinie Tatrzańskiej

Na wyjazd w góry decydują się najczęściej osoby aktywne, które lubią spędzać także swój czas wolny w ruchu. Dobrym pomysłem jest z pewnością krótki pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej. Tutaj naprawdę nie można się nudzić. Bukowina Tatrzańska to wieś turystyczna w powiecie tatrzańskim, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony amatorów górskich wycieczek. To wspaniałe miejsce dla wszystkich, którzy także i na urlopie zamierzają pozostawać w ruchu.

Co właściwie można robić w Bukowinie Tatrzańskiej? Bukowina Tatrzańska to przede wszystkim znakomita baza wypadowa dla wycieczek w góry. Stąd możemy udać się nie tylko do przepięknej Doliny Chochołowskiej, ale także i na Giewont lub inny pobliski szczyt. Warto podkreślić jeszcze, że noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej nie są problemem. Baza noclegowa (noclegi Bukowina Tatrzańska w bazie Meteor) w tej podhalańskiej wsi jest na tyle rozbudowana, by bez problemu znaleźć nocleg, który będzie nam w pełni odpowiadać. Dotyczy to zarówno płożenia, jak i standardu.

Podczas pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej, jeśli tylko zdecydujemy się na urlop zimą, można rzecz jasna jeździć na nartach. Bukowina Tatrzańska od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony fanów tzw. białego szaleństwa. Pierwsze wyciągi narciarskie w Bukowinie zostały wybudowane na Wysokim Wierchu. Jego łagodne, długie stoki to miejsce odpowiednie także i dla początkujących narciarzy oraz dzieci. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wybudowano kolejne wyciągi narciarskie: na Wierchu Olczańskim, wyciąg Kramarski oraz Rusiński itd. Na chwilę obecną Bukowina Tatrzańska to zdecydowany lider, jeśli chodzi o sporty zimowe w naszym kraju.

Również miłośnicy jazdy na rowerze powinni być zadowoleni z pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej (przeczytaj na stronie wikipedii). Nie każdy wie, że tutaj odbywa się jeden z odcinków Tour de Pologne. Nic zatem dziwnego w tym, że Bukowina Tatrzańska może zapewnić nam dobrze utrzymane trasy rowerowe. Rower to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą napawać się pięknem przyrody, a jednocześnie nie tracić tyle czasu, ile potrzeba na wędrówkę pieszą. Warto zaznaczyć, że niektóre z tras w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej są na tyle trudne, że powinny odpowiadać także i wyczynowcom. Na pewno warto zabrać ze sobą rower, jeśli planujemy urlop w Bukowinie. Zresztą na miejscu również możliwe jest wypożyczenie roweru. To opcja dla mniej wymagających użytkowników, którzy nie potrzebują specjalistycznego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>