Trochę o historii Krakowa

Ilość ciekawych miejsc i atrakcji w Krakowie jest tak duża, że nie sposób będzie ich zwiedzić w ciągu jednego dnia, będąc przejazdem w tym wiekowym i zarazem bardzo nowoczesnym mieście. Chcąc odwiedzić nawet te najbardziej rozpoznawalne miejsca Krakowa, będziemy zmuszeni znaleźć jakieś miejsce oferujące tanie i wygodne noclegi (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,krakow,0.html). Do naszej dyspozycji jest starannie przygotowana i wyjątkowo rozległa baza noclegowa, która oferuje wybór różnego rodzaju opcji noclegowych, ułatwiających zwiedzanie najciekawszych miejsc.

Prastary Wawel

Zamek Królewski na Wawelu to z całą pewnością jedno z tych miejsc, które niejako nie tylko dla przyjemności, ale także z czystego obowiązku powinniśmy odwiedzić przybywając do tego miasta. Miejsce to już od dawien dawna w wyjątkowo mocny sposób łączyło i w dalszym ciągu łączy ze sobą Polaków. To właśnie na Wawelu jest pochowanych wielu wybitnych Polaków, mających niesamowicie duży wkład w rozwój naszego kraju. Od samego początku swojego powstania miejsce to miało szczególny charakter dla każdego Polaka. To z tego miejsca swojego czasu, kiedy Kraków był stolicą, wypływały bardzo ważne rozkazy, dekrety i ustawy dla całego Królestwa Polskiego. Nawet po przeniesieniu stolicy do Warszawy miasto to w dalszym ciągu było bardzo ważnym punktem na mapie Polski, stając się centrum koronacji polskich władców. Na przestrzeni wieków w wyniku wielu mniej lub bardziej poważnych zdarzeń historycznych Zamek Królewski był niejednokrotnie odnawiany i rozbudowywany. Największych uszczerbków i strat doznawał w wyniku przemarszu obcych wojsk. Wynikiem odnawiania i rozbudowy obiektu, w dniu dzisiejszym podczas zwiedzania tego miejsca, możemy podziwiać renesansowy dziedziniec i baszty, łączące ze sobą styl późnogotycki i renesansowy. Zwiedzając zamkowe komnaty musimy przyjąć do wiadomości, że w ich wnętrzach panuje całkowity zakaz fotografowania eksponatów.

Smok Wawelski

Oczywiście zakaz fotografowania nie dotyczy już dziedzińca zamkowego czy też rzeźby smoka, będącego prawdziwą legendą tego miejsca, a która znajduje się tuz obok Smoczej Jamy. Jaskinia znajduje się tuż u podnóża Wzgórza Wawelskiego, z którego to dodatkowo rozciąga się przepiękny widok na pobliską panoramę miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>