Narciarskie trasy biegowe w Kościelisku

Wieś Kościelisko położona jest w wyjątkowo malowniczym miejscu, między Pogórzem Gubałowskim a Tatrami. Okolice odznaczają się wspaniałymi walorami, do których należą urzekająca panorama gór, niezwykła fauna i flora oraz wspaniały mikroklimat. W związku z tym miejscowość zaczęła prężnie rozwijać się jako ośrodek turystyczny. Gości przyciągają liczne szlaki turystyczne, bogata baza noclegowa [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,koscielisko,0.html] i gastronomiczna oraz infrastruktura sportowa. Na turystów czekają tanie i komfortowe pokoje blisko atrakcji.

Położenie, ukształtowanie terenu oraz korzystny klimat stwarzają idealne warunki do rozwoju narciarskich tras biegowych w Kościelisku i okolicach. Na terenie gminy przygotowano trzy tory: na Chotarzu, na terenie Ośrodka Biathlonowego w Kirach oraz na Siwej Polanie. Szlaki te utrzymywane są nawet przez kilka miesięcy w roku, a więc znacznie dłużej niż w innych rejonach Polski. Na Chotarzu biegacze mają do dyspozycji 10 km urozmaiconej i dobrze oznaczonej trasy. Jest pięknie położona, biegnie wzdłuż lasu, przy granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, a podziwiać z niej można m.in. Giewont.

W Kirach sztucznie naśnieżaną pętlę o długości 1,5 km przygotowano dla biathlonistów trenujących w tamtejszym ośrodku. Jednak za niewielką opłatą, udostępniana jest dla wszystkich chętnych. Trasa jest łagodna, ale posiada niewielkie podbiegi i zjazdy. Dużym zainteresowaniem wśród amatorów biegówek cieszy się także tor na Siwej Polanie, położony u wylotu Doliny Chochołowskiej. Pierwszy odcinek o długości 3 km przeznaczony jest dla początkujących. Drugi, 7-kilometrowy zalecany jest dla zaawansowanych i średnio zaawansowanych biegaczy. Narciarstwo biegowe to znakomita dyscyplina sportowa. Jest stosunkowo łatwa, a angażuje wiele mięśni nie powodując przy tym przeciążeń. Wszystkich chcących nauczyć się jeździć na biegówkach lub poprawić swoje umiejętności zapraszamy do Kościeliska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>